Kategorie
blog

16 łatwych (i darmowych) sposobów, aby uzyskać więcej wyświetleń na YouTube w 2020 roku

youtube

YouTube ciągle się zmienia i ewoluuje. Dawno minęły czasy, w których zdominowały śmieszne filmy z kotami i psy na deskorolkach. Dzisiaj YouTube to także miejsce dla marketerów .

Codziennie na YouTube oglądanych jest ponad miliard godzin filmów – to więcej niż Netflix i filmy z Facebooka łącznie.

Ale oto kicker… 62 procent firm korzysta z Youtube jako kanału do publikowania treści wideo – co jest szalone!

C razy-awesome dla Ciebie to znaczy – bo gdy jest efektywnie wykorzystywany, YouTube jest niezwykle potężnym narzędziem biznesowym. Ale aby zwiększyć sprzedaż , musisz uzyskać więcej bezpłatnych wyświetleń w YouTube.

W tym artykule poznasz 16 sposobów na zwiększenie liczby wyświetleń w YouTube , budowanie marki i zwiększenie sprzedaży.

Ale najpierw porozmawiajmy szybko o tym, jak zrobić film na YouTube.

Jak uzyskać więcej wyświetleń na YouTube

Przejdźmy teraz do szczegółów, jak uzyskać więcej wyświetleń na YouTube.

1. Utwórz atrakcyjną treść

Nie ma znaczenia, ile hacków lub reklam używasz, jeśli Twoje filmy nie są dobre. Jak więc stworzyć atrakcyjną treść, która uzyska więcej wyświetleń w YouTube? Jednym z najlepszych sposobów jest tworzenie filmów instruktażowych :

Po prostu określ, co Twoi idealni klienci najbardziej chcą wiedzieć, a następnie utwórz filmy spełniające ich potrzeby. czy to działa? Stawiasz zakład Twórca YouTube Graham Cochrane zebrał 34 miliony wyświetleń w YouTube , koncentrując się na treściach instruktażowych.

Cochrane znajduje pomysły wideo w komentarzach swoich kanałów społecznościowych. Jeśli to nie zadziała, pyta swoją społeczność, o co chcieliby, żeby robił filmy.

Proste, prawda?

Cochrane powiedział : „Niesamowita rzecz zdarza się, gdy pytasz ludzi, czego potrzebują i chcą, a potem idziesz i robisz to dla nich – myślą, że czytasz w ich myślach!” Konkluzja: Konsekwentnie twórz treści, które rozwiązują idealne problemy klienta lub spełniają jego potrzeby. To sposobem rozwijania lojalną społeczność fanów i uzyskać więcej wyświetleń na YouTube.

2. Zachęcaj widzów do subskrybowania

Czy słyszałeś kiedyś powiedzenie: „Twoimi najlepszymi nowymi klientami są twoi starzy klienci”? Innymi słowy, utrzymanie klientów może być potężnym sposobem na rozwój firmy. To samo dotyczy wyświetleń w YouTube.

Dlatego jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie większej liczby wyświetleń w YouTube jest zachęcenie obecnych widzów do zasubskrybowania, ponieważ zdobycie subskrybentów zwiększy liczbę wyświetleń każdego nowego wydawanego filmu. Jak zachęcić widzów do zasubskrybowania?

Najlepszym sposobem jest zapytanie na początku i na końcu każdego filmu!

Ale nie poproś widzów o zasubskrybowanie Twojego kanału YouTube. Upewnij się, że monitujesz również o włączenie dzwonka powiadomienia po kliknięciu przycisku „Subskrybuj”.

W ten sposób, gdy widz subskrybuje, będzie powiadamiany za każdym razem, gdy prześlesz nowy film. Zwiększenie liczby subskrybentów jest niezbędne, aby uzyskać więcej bezpłatnych wyświetleń w YouTube, więc zacznij prosić widzów o zasubskrybowanie już teraz!

3. Utwórz listy odtwarzania, aby obserwować ludzi

Własne statystyki YouTube pokazują, że „najlepsze marki w YouTube budują i promują dwa razy więcej list odtwarzania niż najniższe 25%”.

Dlaczego listy odtwarzania działają tak dobrze? Automatyczne odtwarzanie. Odciągnięcie uwagi od filmów, które oglądasz, wymaga ciągłego odtwarzania. W rzeczywistości występuje w pracy błąd poznawczy zwany „awersją do strat”.

Niechęć do straty mówi, że ból związany z utratą czegoś jest dwa razy większy niż przyjemność czerpana z uzyskania czegoś równoważnego. Na przykład awersja do strat sugeruje, że ludzie będą pracować dwa razy ciężej, aby zatrzymać 100 USD, ponieważ zyskają 100 USD. Gra automatyczna wykorzystuje awersję do strat, aby zmienić sytuację.

Pytanie już nie brzmi: „Czy chcesz obejrzeć kolejny film, aby aktywnie kliknąć przycisk odtwarzania?” Teraz pytanie brzmi: „Czy chcesz przestać oglądać na tyle, aby aktywnie klikać?”. Jest subtelny, ale potężny, a jeśli Twoje treści są dobre, widzowie często będą oglądać. Ponadto listy odtwarzania mogą poprawić ranking wyszukiwania, ponieważ tytuły list odtwarzania są kolejną okazją do kierowania na słowa kluczowe.

Najłatwiejszym sposobem utworzenia listy odtwarzania YouTube jest przejście do każdego filmu, który chcesz dodać, i kliknięcie ikony „+” pod filmem.

Następnie możesz utworzyć nową listę odtwarzania lub dodać ją do istniejącej listy odtwarzania. Aby uzyskać więcej wyświetleń na YouTube, utwórz listę odtwarzania swoich najlepszych treści i zacznij ją promować już dziś!

4. Promuj inne filmy za pomocą ekranów końcowych i kart

Karty i ekrany końcowe to narzędzia, za pomocą których możesz promować swoje filmy, aby uzyskać więcej wyświetleń w YouTube. Najpierw musisz zweryfikować swoje konto YouTube, aby uzyskać dostęp do tych funkcji. Aby to zrobić, kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Studio twórców”. Następnie kliknij kartę „Status i funkcje”:

Na tej stronie możesz wyświetlić dodatkowe funkcje kanału YouTube i je skonfigurować. Przyjrzyjmy się teraz ekranom końcowym i kartom. Ekran końcowy to dedykowana ramka, którą można umieścić na końcu filmów, aby podsumować i wyróżnić wezwania do działania.

Karty to narzędzie, które można ustawić w dowolnym momencie w filmie. Możesz ustawić, aby przekierowywał ludzi do innego filmu lub listy odtwarzania, lub możesz utworzyć kartę ankiet, która jest świetnym sposobem, aby zapytać widzów, co chcieliby zobaczyć więcej (pamiętasz wskazówkę nr 1?).

Możesz zobaczyć oba w pracy w tym przykładzie z kanału Oberlo YouTube :

Aby dodać ekrany końcowe i karty do swoich filmów, przejdź do Studio twórców i kliknij „Menedżer filmów”, a następnie „Wideo”. Znajdź film, do którego chcesz dodać kartę ekranu końcowego, i kliknij „Edytuj”. Po przejściu na stronę edytora wideo możesz dodawać ekrany końcowe i karty, klikając elementy menu u góry strony:

Ekrany końcowe i karty to potężne narzędzia, więc używaj ich do przedstawiania wezwań do działania w swoich filmach na YouTube.

5. Dodaj znak wodny do swoich filmów

Znaki wodne umożliwiają zdobycie większej liczby subskrybentów i bezpłatne oglądanie w YouTube, promując swój kanał we wszystkich swoich filmach. Zasadniczo znak wodny to tylko obraz, który można ustawić tak, aby pojawiał się na wszystkich filmach – większość marek używa ich logo. Gdy użytkownik umieści kursor myszy nad znakiem wodnym, pojawi się monit o subskrypcję. Dlatego kanał Shopify na YouTube wybrał znak wodny z napisem „subskrybuj”:

Ponownie musisz zweryfikować swoje konto YouTube, aby móc przesłać znak wodny. Warto zauważyć, że nie można wybrać, które filmy wyświetlają znaki wodne, a które nie – pojawiają się na wszystkich filmach lub w żadnym z nich.

Aby dodać znak wodny do swoich filmów, przejdź do Studio twórców i kliknij „Branding”.

Następnie kliknij „Dodaj znak wodny” i prześlij obraz.

Podsumowując, użyj tego prostego narzędzia do promowania swojej marki na swoim kanale YouTube.

6. Upewnij się, że Twoje filmy są włączone

Spędziłeś ages tworzenia niesamowite wideo, a teraz widzowie chcą dzielić go na swoich stronach internetowych i blogów!

… Ale nie mogą. Ponieważ zapomniałeś włączyć osadzanie.

Łyk *

Umożliwienie widzom umieszczania Twojego filmu na swoich stronach internetowych i blogach jest skutecznym sposobem na dotarcie do Twojej grupy odbiorców i zdobycia większej liczby wyświetleń w YouTube. Jeśli wideo ma włączone osadzanie, gdy widz kliknie „Udostępnij” pod oknem wideo, YouTube wyświetli opcję „Umieść”:

Po kliknięciu będą mogli skopiować kod osadzania filmu i wkleić go na swoim blogu lub stronie internetowej.

Aby włączyć osadzanie, przejdź do Studio twórców i przejdź do strony edycji filmu.

Następnie kliknij „Ustawienia zaawansowane” i przewiń w dół do „Opcje dystrybucji” i upewnij się, że zaznaczono „Zezwalaj na osadzanie”:

Konkluzja: Sprawdź, czy Twoje filmy są włączone, aby zachęcić widzów do udostępniania Twoich treści.

7. Promuj swoje filmy na innych kanałach społecznościowych

Jeśli masz obserwujących na innych kanałach społecznościowych, informuj ich za każdym razem, gdy prześlesz nowy film do YouTube. Dobrym sposobem na to jest krótki zwiastun. W poniższym przykładzie stworzyliśmy minutową zwiastun nowego filmu na YouTube, a następnie opublikowaliśmy go na stronie Oberlo na Facebooku z linkiem do pełnego filmu na kanale na Oberlo na YouTube .

Aby to ułatwić, spróbuj użyć narzędzia do planowania mediów społecznościowych, takiego jak Hootsuite lub Buffer . Ale nie trzymaj się tylko kanałów społecznościowych. Możesz również osadzać swoje filmy z YouTube w odpowiednich postach i stronach na blogu w swojej witrynie.

I nie zapomnij o e-mail marketingu. Przy średnim współczynniku otwartości w branży wynoszącym 18 procent i współczynniku zakupów wynoszącym 66 procent marketing e-mailowy jest potężny, jeśli chodzi o konwersje sprzedażowe. To też nie musi być zbyt skomplikowane.

Tutaj w Oberlo wysyłamy prosty e-mail z informacją dla naszych subskrybentów, kiedy wypuszczamy nowy film.

(Psst! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się do naszego newslettera, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zbudować swój biznes dropshipping.) YouTube nie jest samodzielnym kanałem społecznościowym, więc promuj swoje filmy za pośrednictwem innych kanały marketingowe.

8. Zrozumienie znaczenia „czasu oglądania”

YouTube opisuje swój algorytm jako „ system wyszukiwania i odkrywania ”. Ten algorytm określa, które filmy są wyświetlane:

 • Na stronie głównej
 • Jak sugerowane filmy
 • W wynikach wyszukiwania
 • W zakładce Subskrypcje
 • Poprzez powiadomienia utworzone przez widzów

Co więcej, algorytm wpływa nie tylko na poszczególne filmy, ale na całe kanały YouTube. Algorytm YouTube jest złożony, ale najważniejsze jest, aby zrozumieć, że w dużej mierze opiera się on na „Czasie oglądania”. W rzeczywistości, zgodnie z YouTube „Każdy film przesłany – jak każdy kanał na YouTube – jest«miejsce»przez czas oglądania.”

Czas oglądania to czas, jaki ludzie spędzają na oglądaniu Twoich filmów:

Podsumowując: YouTube nagradza jakość. Im lepsze są Twoje filmy, tym więcej czasu ludzie spędzają na ich oglądaniu. Zwiększy to czas oglądania minut, dzięki czemu YouTube będzie faworyzować Twoje filmy i kanał.

Jeszcze jedno: Twój kanał YouTube może również zdobywać „punkty do obejrzenia” za skierowanie widzów do innych filmów. Zasadniczo jest to marketing partnerski.

Podsumowując: Skoncentruj się na zatrzymaniu widzów tak długo, jak to możliwe, i nie bój się promować innych kanałów YouTube w swojej niszy!

9. Pielęgnuj społeczność

YouTube to nie tylko wyszukiwarka wideo. To także sieć społecznościowa. Aby uzyskać więcej wyświetleń w YouTube, musisz używać go tak, jak innych sieci społecznościowych. Innymi słowy, nie wystarczy po prostu regularnie udostępniać filmy, musisz także aktywnie angażować odbiorców.

W jaki sposób? Najlepszym sposobem jest po prostu odpowiadanie na komentarze – zwłaszcza jeśli ktoś zadaje bezpośrednie pytanie. Ponieważ inni widzowie będą bardziej skłonni do komentowania się, jeśli będą wiedzieli, że otrzymają odpowiedź.

Jak widać poniżej , ćwiczymy to, co głosimy tutaj w Oberlo!

To zajmuje tylko sekundę i możesz to zrobić, przeglądając komentarze w poszukiwaniu nowych pomysłów na filmy (pamiętasz wskazówkę nr 1?). Powinieneś być również aktywnym członkiem swojej niszy. Subskrybuj inne kanały w swojej niszy, zostawiaj komentarze na temat ich filmów i udostępniaj te, które mogą się podobać Twoim odbiorcom. Innymi słowy, dawaj zanim dostaniesz. 

Jeśli zaangażujesz się szczodrze i autentycznie, widzowie to zauważą i znacznie łatwiej będzie zbudować Twoją markę w niszy pasjonatów. I pamiętaj, że promowanie innych filmów przyniesie Ci czas oglądania, co pomoże ulepszyć Twój kanał w algorytmie YouTube. Wreszcie możesz bezpośrednio zaangażować widzów.

Jednym z najłatwiejszych sposobów jest zorganizowanie konkursu lub losowania nagród. Na przykład możesz poprosić widzów o udostępnienie Twojego filmu na Facebooku i pozostawienie komentarza do losowania, aby wygrać jeden z Twoich produktów. Budowanie lojalnej, aktywnej społeczności to niezawodny sposób na uzyskanie większej liczby wyświetleń w YouTube.

10. Zoptymalizuj tytuły filmów

YouTube to wyszukiwarka. Co oznacza , że optymalizacja wyszukiwarek (SEO) ma znaczenie. Algorytm YouTube bierze pod uwagę wiele elementów przy wyborze filmów do wyników wyszukiwania. Platforma oferuje wiele możliwości optymalizacji kanału i filmów – w tym nazwy plików wideo, tytuły, opisy i tagi. Dołącz więc jak najwięcej informacji. Co najważniejsze, musisz wiedzieć, według których słów kluczowych mają być oceniane Twoje filmy i kanał.

YouTuber Graham Cochrane odkrywa odpowiednie słowa kluczowe, wpisując potencjalne słowa kluczowe w pasku wyszukiwania, aby zobaczyć, co pojawia się w autouzupełnianiu. Możesz także skorzystać z bezpłatnych narzędzi słów kluczowych, takich jak Google Trends i Planer słów kluczowych Google Ads . Aby uzyskać więcej pomocy na temat wyszukiwania słów kluczowych do treści, zapoznaj się z naszym postem „ Planer słów kluczowych Google: 5 sposobów korzystania z niego (bez użycia AdWords) ”.

Ale uwaga… YouTube będzie Cię karać za uwzględnienie słów kluczowych, które nie są istotne dla Twojego filmu. Trzymaj także tytuły o długości od 60 do 70 znaków . Zapewnia to najwięcej miejsca na stworzenie atrakcyjnego tytułu, a jednocześnie gwarantuje, że nie zostanie on skrócony w wynikach wyszukiwania. Na koniec nie zapomnij o ludziach!

Oczywiście, musisz użyć słów kluczowych, aby pomóc swoim filmom w rankingu w wynikach wyszukiwania, ale aby uzyskać więcej bezpłatnych wyświetleń w YouTube, potrzebujesz także tytułów i opisów filmów, które będą przyciągać uwagę widzów. Zasadniczo staraj się zachować równowagę między dokładnością, informacją i przyciąganiem uwagi.

Jak napisał kiedyś słynny copywriter David Ogilvy: „Kiedy napisałeś swój nagłówek, wydałeś osiemdziesiąt centów z dolara”. Cokolwiek więc zrobisz, zwróć szczególną uwagę na tytuły filmów.

11. Zoptymalizuj swój kanał

Optymalizacja kanału ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia Twojej marki i zwiększenia liczby wyświetleń w YouTube. YouTube oferuje wiele sposobów na zoptymalizowanie kanału. Oto jak to zrobił Daniel Wellington :

Szybko przejrzyjmy niektóre z głównych komponentów:

Stwórz silną, spójną estetykę marki.

Upewnij się, że Twoja marka YouTube jest spójna z witryną i innymi kanałami społecznościowymi. Oznacza to używanie tego samego logo, obrazów i kolorów . Zdjęcie profilowe powinno mieć 800 x 800 pikseli. Powinien również dobrze wyglądać, gdy jest wyświetlany mniejszy. Grafika baneru powinna mieć co najmniej 2560 x 1440 pikseli . W Akademii twórców YouTube jest szablon, który pomoże Ci zaprojektować grafikę banerową .

Zoptymalizuj opis swojego kanału YouTube.

Jest to widoczne na karcie „Informacje” na kanale. Dostajesz tylko 1000 znaków, więc licz je. Co należy napisać w opisie kanału YouTube? Cóż, zacznij od krótkiego opisu swojej marki i zalet swoich produktów.

Następnie powiedz widzom, dlaczego powinni oglądać Twoje filmy z YouTube. Czy uczysz ich czegoś? A może Twój kanał dotyczy głównie rozrywki? Konkluzja: powiedz widzom, co dla nich jest. Podobnie jak w przypadku poszczególnych tytułów wideo, pamiętaj o umieszczeniu kierowanych słów kluczowych w opisie kanału YouTube.

Dodaj swoje kanały społecznościowe, linki do swojej witryny i sposób na nawiązanie kontaktu.

Innymi słowy, ułatw widzom uzyskanie dodatkowych informacji o Twojej marce.

Dodaj słowa kluczowe kanału.

Po przeanalizowaniu słów kluczowych, które mają być uszeregowane w kanale w wynikach wyszukiwania, wybierz „Kanał”, a następnie „Zaawansowane”. Następnie po prostu wprowadź słowa kluczowe w polu „Słowa kluczowe kanału”.

Zaprezentuj swój kanał za pomocą zwiastuna wideo zawierającego najlepsze treści.

Zwiastun YouTube to krótki film, który jest wyświetlany nowym użytkownikom na Twoim kanale. To fantastyczna okazja do:

 • Pokaż widzom, jakie treści tworzysz,
 • Podkreśl zalety swojego kanału,
 • I zachęć ich do subskrypcji.

Na koniec włącz powiązane kanały.

„Jednym z największych błędów, jakie widzę, są kanały biznesowe, ponieważ wyłączają funkcję„ powiązanych kanałów ”na YouTube”, powiedział Syed Balkhi , założyciel List25 (który ma ponad 2,3 miliona subskrybentów i 582 miliony wyświetleń).

Wyłączając go, usuwasz swój kanał z rekomendacji YouTube. W rezultacie utracisz efekt sieci, który sprawia, że YouTube jest tak potężnym narzędziem.

Podsumowując, upewnij się, że zoptymalizowałeś swój kanał YouTube i że wszystkie informacje są kompletne.

12. Utwórz atrakcyjne miniatury

Miniatura to podgląd obrazu wideo. Ten mały obraz jest niezwykle ważny, jeśli chcesz uzyskać więcej bezpłatnych wyświetleń w YouTube. Podczas przesyłania filmu możesz wybrać jeden z automatycznie generowanych miniatur.

Nie. Zamiast tego utwórz i prześlij własny niestandardowy obraz miniatury. YouTube informuje, że 90 procent najlepiej sprzedających się filmów w YouTube z nich korzysta – i to nie bez powodu.

(Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz zweryfikować swoje konto YouTube, aby uzyskać dostęp do tej funkcji).

Skuteczny obraz miniatury może wyróżnić Twoje filmy.

YouTube mówi : „Miniatury wymagają brandingu od dyrektora artystycznego i nie powinny być późniejszym przemyśleniem”.

W rzeczywistości zalecają przemyślenie swojej miniatury przed rozpoczęciem filmowania. W ten sposób możesz upewnić się, że przechwyciłeś materiał potrzebny do stworzenia atrakcyjnego miniatury. Dobra miniatura to taka, która przyciąga wzrok, przyciąga uwagę, jest zgodna z Twoją marką i dokładnie przedstawia treść filmu.

Ogólnie staraj się uwzględnić:

 • Jaskrawo kolorowe tła
 • Zbliżenia twarzy
 • Nakładki tekstowe
 • Subtelny branding – jak małe logo lub znak wodny

Ok, a co z technicznymi? Twoja miniatura powinna:

 • Użyj współczynnika kształtu 16: 9, ponieważ jest to najczęściej używany współczynnik kształtu w odtwarzaczach YouTube
 • Mieć rozdzielczość 1280 × 720
 • Mają rozmiar pliku mniejszy niż 2 MB
 • Być sformatowany jako .JPG, .GIF, .BMP lub .PNG

Możesz także użyć bezpłatnego narzędzia do edycji obrazu i projektowania graficznego, takiego jak Canva, aby tworzyć miniatury. Pamiętaj, że miniatury są jednym z najlepszych sposobów na zwrócenie uwagi osób przeglądających YouTube, więc upewnij się, że Twoje są skuteczne i przekonujące.

Aby dowiedzieć się więcej na temat idealnego rozmiaru miniatury YouTube i najlepszych praktyk, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj.

13. Transkrybuj swoje filmy

Tworzenie filmów jest świetne, ale czasami twoja publiczność będzie potrzebowała transkrypcji z powodu ograniczeń językowych lub niepełnosprawności. YouTube pozwala na napisy kodowane, w których transkrypt jest dodawany jako napisy do filmu. Widzowie mogą dowolnie włączać i wyłączać te napisy. Jeśli planujesz otwarcie swoich filmów na międzynarodowe rynki, transkrypcje mogą być świetnym pomysłem, ponieważ tłumaczenie skryptów pomaga osobom z innymi językami lepiej zrozumieć twoje filmy.

Jak utworzyć dokument transkrypcji do przesłania do YouTube? To naprawdę bardzo proste. Tworzysz plik napisów SubRip, w skrócie SRT, który zawiera godziny rozpoczęcia i zakończenia obok tekstu.

Można to następnie zapisać jako plik z dołączonymi taktami, aby tekst wyświetlał się we właściwym czasie na filmie.

Po przesłaniu na YouTube lub dowolną inną platformę wideo sprawdź dwukrotnie, czy Twoje czasy są prawidłowe i viola, masz zamknięte wideo z napisami.

14. Zaproś gości Vlogger

Blogowanie gości to świetny sposób na pozyskanie nowych obserwujących i widzów. Zidentyfikowanie wpływowych osób, które mają podobnych odbiorców, otworzy Twój kanał dla potencjalnych widzów, którzy mają takie same zainteresowania jak Ty. Budowanie bliskich relacji z tymi osobami wpływowymi po utworzeniu z nimi filmu będzie oznaczało, że będą one udostępniać Twoje filmy osobom obserwującym, jeśli zrobisz to samo dla nich. Ta wzajemność to niezawodny sposób na uzyskanie nowych bezpłatnych wyświetleń w YouTube.

Gościnni vlogerzy świetnie nadają się nie tylko do bezpłatnych sposobów na uzyskanie większej liczby wyświetleń, ale także do urozmaicenia filmów. Umawianie innej osoby na burzę mózgów pomysłów na wideo może otworzyć drzwi do kreatywnej wideografii, która z kolei zwiększy liczbę wyświetleń na Twoim kanale YouTube.

15. Zbuduj społeczność influencerów

Nawiązując do zaproszonych vlogerów, zbudowanie silnej społeczności wpływowej, która udostępnia treści społecznościowe i współpracuje, aby pomóc wszystkim zaangażowanym, to świetny sposób na uzyskanie większej liczby wyświetleń na Twoim kanale YouTube. Wpływanie może być bardzo samotne i konkurencyjne. Kontaktowanie się z wpływowymi osobami podobnymi do ciebie w celu dzielenia się wiedzą i informacjami może pomóc w stworzeniu społeczności wpływowych, którzy dbają o siebie nawzajem i pomagają ludziom, którzy mają problemy.

Rozpoznanie podobnych wpływowych osób za pomocą narzędzi takich jak Unamo lub Buzzsumo i dotarcie do nich spowoduje, że piłka zacznie się toczyć, ale upewnij się, że masz cel i ważny powód do utrzymywania kontaktu, dzięki czemu będzie to relacja wzajemna, a nie jednostronna.

16. Wiem, co jest wirusowe

Bycie na bieżąco z wydarzeniami w branży może być różnicą między popularyzacją a zapadnięciem się w przeszłość. Ci, którzy mają głębokie zrozumienie tego, co dzieje się w ich świecie, mogą tworzyć filmy, które są aktualne i interesujące dla badaczy tej niszy. Ale ta wiedza na temat Twojej branży pomaga również identyfikować wirusowe treści, dzięki czemu możesz dzielić się nimi z innymi przed innymi. Będąc pierwszym, który udostępni informacje, zidentyfikujesz Cię jako lidera w swojej dziedzinie, co doprowadzi do większej ekspozycji na Twoje treści i więcej wyświetleń.

Twoja kolej

Masz: 16 sposobów, aby uzyskać więcej wyświetleń na YouTube!

Podsumowując: po pierwsze skup się na tworzeniu świetnych treści, które pokochają Twoi odbiorcy.

Następnie postaraj się zoptymalizować zawartość i kanał oraz promować swoje treści za pośrednictwem innych kanałów.

Wreszcie, zaangażuj się w niszową społeczność i pielęgnuj relacje z widzami!

Której z tych taktyk użyjesz jako pierwszych, aby uzyskać więcej wyświetleń w YouTube? Zostaw komentarz poniżej i daj nam znać!

Jak zrobić film na YouTube

 • Zaplanuj swój film

Przed rozpoczęciem tworzenia filmu na YouTube musisz zaplanować, co chcesz wyprodukować. Wygeneruj scenorys opisujący każdą scenę lub sekcję wideo. Pomyśl o wiadomościach, które chcesz przekazać swoim odbiorcom, i zaplanuj, gdzie w filmie zamieścisz wezwania do działania. Jest to ważne, ponieważ potrzebujesz ludzi, którzy chcą coś zrobić po obejrzeniu filmu.

 • Napisz swój skrypt

Na podstawie Twojego planu wideo zacznij pisać skrypt wideo. Staraj się, aby język był odpowiedni i atrakcyjny dla odbiorców. Jeśli Twój film jest przewodnikiem dla początkujących, nie używaj zbyt wielu terminów technicznych. Jeśli tworzysz dogłębny film na YouTube, pamiętaj o uwzględnieniu warunków specyficznych dla branży, aby budować zaufanie wśród widzów. Nie twórz długiego skryptu, jeśli twoja plansza jest krótka, ponieważ będzie to oznaczało wiele opóźnień na ekranach, które nie zapewnią dobrego oglądania.

kup suby

 • Uporządkuj swoją scenę

Czy Twój film będzie animowany, na żywo lub w czasie rzeczywistym? Jakiego rodzaju rekwizytów będziesz potrzebować podczas tworzenia filmu, aby Twoi obserwatorzy YouTube byli zaangażowani przez cały czas trwania filmu? Odpowiedzi na te pytania są ważne, ponieważ pomogą uczynić Twój film bardziej profesjonalnym. Zainwestuj w branding, aby dodać do tła swoich filmów i miniaturek, aby Twój film wyglądał na najwyższą jakość .

 • Przygotuj się

Jeśli grasz w filmie lub po prostu reżyserujesz, ważne jest, aby przygotować się i ćwiczyć, aby prawdziwa rzecz wybuchła bez żadnych problemów. Diabeł tkwi w szczegółach, jeśli chodzi o kręcenie filmu na YouTube, więc ćwiczenie uwzględni wszystkie rzeczy, które mogą się nie udać podczas kręcenia.

 • Edytuj swój film

Po wykonaniu kilku ujęć każdej sceny rozpoczyna się magia – możesz rozpocząć edycję filmu, aby pomijać małe błędy lub elementy scen, które nie pasują. Poświęć trochę czasu, aby zapytać, czy każda linia brzmi naturalnie, i usuń linie, które nie pasują do całego wideo.

 • Prześlij film z YouTube

W ramach platformy YouTube możesz przesłać swój film, w tym tytuł, tagi i opis dla swoich odbiorców . Te rzeczy pomogą widzom znaleźć Twój film. Jeśli planujesz utworzyć więcej niż jeden film na określony temat, możesz utworzyć listę odtwarzania i dodać ją do tego. Pomyśl o dodaniu do filmu kart i napisów, aby ułatwić użytkownikom nawigację w kanale.

 • [Dodatkowa wskazówka] Uruchom na żywo

Gdy masz już wystarczające doświadczenie w tworzeniu filmów, spróbuj przejść na żywo i porozmawiać z publicznością w czasie rzeczywistym. W tej chwili odpowiedz na pytania publiczności i zapewnij widzom najwyższą jakość oglądania.